Aranżacja balkonów w Warszawie

aranżacja balkonuTo naturalne, że wiosną i latem chętniej wychodzimy na zewnątrz i spędzamy wolny czas na świeżym powietrzu. Zdarza się jednak, że pogrążeni w wielkomiejskim pędzie, wracamy po długim dniu pracy do domu i nie w głowie nam wycieczki na wieś czy choćby wędrówki do parku. To właśnie wtedy szczególnie doceniamy nasze balkony.
Wystarczy chwila i już jesteśmy w innym świecie.


Aranżacja balkonów Warszawa – 601 131 301


Dzięki balkonom mieszkańcy blokowisk mogą na co dzień cieszyć się odrobiną zieleni, namiastką natury w środku miasta. Nawet najmniejszy skrawek przestrzeni rozciągający się wprost za naszym oknem może okazać się enklawą spokoju, azylem, w którym znajdziemy ukojenie i chwilę tylko dla siebie. Albo wręcz odwrotnie – może to być miejsce spotkań towarzyskich, pogaduszek z przyjaciółkami, raczenia się orzeźwiającymi napojami w gronie kolegów.

Pierwszym punktem, o jakim musimy pomyśleć, gdy zajmuje nas aranżacja balkonów, jest rozplanowanie przestrzeni. Trzeba wiedzieć, że niewielka powierzchnia wymaga lepszego przemyślenia, starannego i rozważnego zagospodarowania wolnego miejsca. Rozmiar będzie miał kluczowe znaczenie dla naszych decyzji i wyborów. Przy naprawdę maleńkich balkonach trzeba się skoncentrować na najpotrzebniejszych elementach wyposażenia. Jedno lub dwa składane krzesła, niewielkich rozmiarów podwieszany stolik, który w dowolnym momencie łatwo jest złożyć, wieszana na balustradzie skrzynka lub kilka małych doniczek z kwiatami – to wszystko na co w takim wypadku można sobie pozwolić.

Bardziej rozległe balkony, niekiedy wręcz przypominające tarasy stwarzają znacznie więcej szans na aranżację balkonu. Tutaj można pokusić się już nie tylko o podstawowe meble do siedzenia, ale nawet ogrodowy zestaw wypoczynkowy, małą huśtawkę, podwieszany do sufitu hamak czy leżankę. W takim wypadku ważne jest projektowanie balkonów.

Nie zapominajmy, że najistotniejszym elementem dekoracyjnym na balkonie, niewątpliwie decydującym o jego urodzie, są żywe rośliny. W doniczkach i skrzynkach możemy uprawiać większość dostępnych gatunków. Jedynie od naszej inwencji zależy, na co się zdecydujemy. Czy będą to przede wszystkim kolorowe kwiaty, osłaniające przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów i przechodniów bluszcze, drobne iglaki czy może zioła, owoce, warzywa?

Pomysłów i opcji jest wiele – wystarczy się zdecydować, a wykonanie powierzyć nam. Aranżacja balkonów (w Warszawie) to nasze hobby i pasja, dlatego z chęcią wysłuchamy, czego potrzebujecie, a potem postaramy się to zrealizować.